V dubnu tohoto roku vydal Euroregion Praděd brožuru...

(30.5.2019 09:20)
 

Zapoj se do naší soutěže a dozvíš se spoustu zajímavých informací a ještě můžeš vyhrát...

(30.5.2019 09:10)
 

Dne 17. 4. 2019 pořádal Euroregion Praděd (ER P) slavnostní konferenci, která se konala v krásné Klášterní kapli v Jeseníku.

(3.5.2019 08:39)
 

pro žadatele Fondu mikroprojektů v Euroregionu Praděd. Středa 6.2.2019 od 9.00 hod. do 12.00 hod., Středisko kultury a vzdělávání STŘECHA

(24.1.2019 08:25)
 
Oznámení

Dovolujeme si tímto upozornit všechny zájemce o návštěvu naší kanceláře, že v souvislosti s čerpáním řádné dovolené v závěru roku, bude kancelář Euroregionu Praděd uzavřena ve dnech od 27.12. 2018 do 31.12.2018. Otevřeno bud

(7.12.2018 09:17)
 
Dnes je 16.06.2019
 

Euroregion Praděd sází na rozvoj cestovního ruchu

Zvýšit návštěvnost v Jeseníkách, nabízet turistům špičkové služby v ubytovacích zařízeních a kvalitní gastronomii, přitom ubytovaným hostům poskytovat slevové kupóny třeba do wellness nebo na vstupné do kulturního zařízení, představit návštěvníkům unikátní přírodní, technické i kulturní památky, ale i typické krajové výrobky –  to je jen malá část střípků z mozaiky ambiciózního projektu Euroregionu Praděd a spolupracujících měst Bruntál, Krnov, Rýmařov a Vrbno pod Pradědem. Ve vrbenské Středisku kultury a vzdělávání se 28. března uskutečnila konference „Destinační management turistické oblasti Jeseníky“, jíž předcházela poznávací výprava po Jeseníkách sestavená pro zástupce největších tuzemských cestovních kanceláří a posléze také pro novináře.

Zatímco v turistických oblastech České republiky návštěvnost po propadu v roce 2008 a 2009 mírně stoupá, v Jeseníkách je to naopak, a to i ve srovnání s dalšími turistickými oblastmi Moravskoslezského kraje. Jeseníkům rozhodně neprospívá rozdělení do dvou správních oblastí – Moravskoslezského kraje a Olomouckého kraje, byť by to návštěvník neměl vnímat. Snižuje se počet ubytovaných hostů, což má podle Ing. Vladimíra Vavrečky, CSc., vedoucího katedry Marketingu a obchodu Vysoké školy podnikání a.s., přímý vliv na počet lůžek v ubytovacích zařízeních. Turisté volí Jeseníky pro svou dovolenou nebo víkendové výlety zejména kvůli turistice a sportu, lázeňským procedurám i poznávání nových míst, v zimě jednoznačně převažuje lyžování. Šancí pro Jeseníky je zábavná, zážitková forma turistiky, cílení nabídky pro konkrétní skupiny návštěvníků, ale také zkvalitnění infrastruktury v oblasti a také služeb pro turisty. Na tom se účastníci konference jednoznačně shodli. „Chtěli bychom do roku 2015 zvýšit návštěvnost Jeseníků proti současnosti o deset procent, to představuje přibližně 40 tisíc turistů,“ formuluje hlavní cíl tajemník Rady pro cestovní ruch Euroregionu Praděd Ing. Michal Blaško.

Výrazem této snahy je oslovení konkrétních skupin turistů právě vydaným souborem nových zimních a letních map Jeseníků, image brožury s krásnými fotografiemi a zejména dvou nových, informacemi a fotografiemi naditých průvodců Jeseníky – „Zima s Violou“ a „Léto s Violou“. Ty vyšly s finanční podporou Moravskoslezského kraje a Evropské unie, a to  v češtině i dalších třech jazykových mutacích – polsky, anglicky a německy. Zaměřeny jsou nejen na oblast Bruntálska, Krnovska, Rýmařovska, Vrbenska a Vítkovska, tedy východní oblast Jeseníků, ale zahrnují špičkové atraktivity také západní části Jeseníků, která spadá už do Olomouckého kraje. Akcentují zejména rodinné formy turistiky, oslovují aktivní seniory a také školy. Viola je dívenka, která tu v roli dcery, tu v roli vnučky a též spolužačky provádí turisty unikátními místy, upozorňuje na technické památky, zve je na lezecké stěny i do solných jeskyní nebo na farmy, kde chovají nejen tradiční skot, ale též osly či jaky, bere je do nedělní školy řemesel, na borůvkové hody, láká je ke koupi regionálních a určitě jedinečných výrobků. Průvodce mají příjemný formát, který turista snadno vloží do kapsy, aby je měl stále při sobě – jako zdroj velmi cenných informací i praktického pomocníka. Průvodce i turistické mapy totiž obsahují QR kódy, které umožní návštěvníkům Jeseníků využívajícím „chytré telefony“ dostat se  na internetové stránky nově vzniklého portálu www.jeseniky-rodina.cz a dohledat si na něm další informace a kontakty, aniž by museli mít po ruce počítač. Získají tady plnohodnotné informace o Jeseníkách jako oblasti cestovního ruchu i poskytovatelích certifikovaných ubytovacích zařízení se slevovými vouchery Euroregionu Praděd na ubytování, využití wellness a podobně.

Zvýšení návštěvnosti našeho regionu, růst počtu hostů, kteří se tady ubytují a pobudou alespoň týden, to je nepochybně šance pro podnikatele, pro růst zaměstnanosti i prosperity měst a obcí. To žádá být atraktivní destinací pro občany ČR, ale i pro nejbližší sousedy – Poláky a samozřejmě i turisty z dalších zemí.

 
 
Copyright © 2004-2019 Euroregion Praděd | email: zdenek.jarmar@europraded.cz | RSS kanál