Podpora cestovního ruchu

Registrační číslo projektu

CZ.3.22/3.3.07/08.00487

Vedoucí partner projektu

Euroregion Praděd

Partner projektu

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pradziad

Harmonogram

1. 1. 2009 – 31. 10. 2009

bratislava

O projektu

Česká část Euroregionu Praděd v letošním roce realizovala projekt Podpora cestovního ruchu v Euroregionu Praděd, který finančně podpořila Evropská unie prostřednictvím Operačního programu přeshraniční spolupráce 2007-2013 Česká republika – Polská republika pro realizaci mikroprojektů.

Do projektu se zapojila města Rýmařov, Krnov, Bruntál a Vrbno pod Pradědem, která ve spolupráci s polskými členy Euroregionu Praděd společně propagovala turistické možnosti území euroregionu Praděd na osmi veletrzích a výstavách v České republice, na Slovensku a v Polsku. Jednalo se o Regiontour (Brno, 15.1. – 18.1.), Slovakiatour (Bratislava, 22.1. – 25.1.), Holiday World (Praha, 5.2. – 8.2.), Dovolená a region (Ostrava, 13.3. – 15.3.), Mezinárodní veletrh cestovního ruchu (Opole, 7.5. – 9.5.), Výstava lidových tvůrců a uměleckých řemesel v českopolském pohraničí (Prudnik, 4.6. – 7.6.), Polsko-české podnikatelské trhy (Glubczyce, 12.6. – 14.6.) a Veletrh podnikání a řemesel Inter-Region „Dům a zahrada“ (Prudnik, 11.9. – 13.9.).

„Velký důraz jsme kladli na zvýšení informovanosti turistů o našem regionu. K tomu jistě přispěl jak společný stánek, tak velké množství nových propagačních materiálů, především pak kvalitně zpracovaná turistická mapa, o kterou byl na výstavních akcích velký zájem. Ohlas mezi návštěvníky výstav měly také ochutnávky české gastronomie a doprovodný kulturní program,“ uvedla koordinátorka projektu Eva Marková z odboru školství, kultury

a sportu Městského úřadu v Krnově. Kromě velkého úspěchu u návštěvníků se stánek Euroregionu Praděd vyznamenal také u pořadatelů. A to na prudnickém Veletrhu podnikání a řemesel Inter-Region, kde za své výrazné grafické zpracování získal ocenění „Mistr trhů 2009“.

„Jsme přesvědčeni, že realizací tohoto projektu jsme rozvoj cestovního ruchu v naší části regionu posunuli zase o malý krůček dopředu. A nebylo to jen ve vztahu k návštěvníkům, kterých k nám nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, Polska a dalších zemí jezdí čím dál tím víc, ale i z hlediska rozvoje podnikání a rohlubování spolupráce mezi komunitami a samosprávami,“ dodala Eva Marková.

Celkové náklady projektu činily 30 607 EUR, příspěvek Evropské unie dosáhl 26 tisíc EUR. Zbývající prostředky šly z městských rozpočtů zapojených měst. Jejich podíly byly odvozené od počtu obyvatel.