Euroregion Praděd při realizaci projektu „Slavnostní zvyky a tradice“ uspořádal pro děti soutěž nazvanou „Jak se slaví u sousedů“.

(18.9.2019 13:25)
 

Ředitel Euroregionu Praděd vyhlašuje v souladu s rozhodnutím Rady Euroregionu Praděd výběrové řízení na místo manažera turistické oblasti Jeseníky – východ

(12.8.2019 08:24)
 

Ve dnech 6. - 7. června 2019 jednala v polském Cieszynie Česko-polská mezivládní komise pro přeshraniční spolupráci.

(19.6.2019 12:26)
 

V dubnu tohoto roku vydal Euroregion Praděd brožuru...

(30.5.2019 09:20)
 

Zapoj se do naší soutěže a dozvíš se spoustu zajímavých informací a ještě můžeš vyhrát...

(30.5.2019 09:10)
 
Dnes je 23.09.2019
 

Ocenění žadatelů a křest brožury

Dne 17. 4. 2019 pořádal Euroregion Praděd (ER P) slavnostní konferenci, která se konala v krásné Klášterní kapli v Jeseníku.

Zahájení a úvodního slova se ujali, předseda české části pan Ing. Milan Rác, společně s předsedou polské části euroregionu panem Radosławem Roszkowskim. Po jejich proslovu předvedli svůj um žáci Základní umělecké školy z Jeseníku.

Dalším bodem konference bylo zhodnocení spolupráce obou částí euroregionu, které proběhlo prostřednictvím prezentace pracovnic ER P. O výstupech vlastního mikroprojektu ER P „Česko-polského destinačního managementu cestovního ruchu“ informoval všechny přítomné ve své prezentaci jeho výkonný manažer.

Dále ER P ocenil nejúspěšnější žadatele Fondu mikroprojektu za aktivní přístup k česko-polské spolupráci za období 2014-2020. Celkem bylo oceněno 10 českých a 10 polských žadatelů neziskových organizací.

Slavnostní konference se konala v rámci mikroprojektu „Slavnostní zvyky a tradice“, která je spolufinancována z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj. Jednou z aktivit tohoto mikroprojektu bylo vydání brožury se slavnostními zvyky a tradicemi českopolského území. Byla vydána v českém i polském jazyce a bude distribuována zejména do městských knihoven. Cílem vydání brožury je seznámit zejména děti s tím, jak prožíváme nejrůznější svátky, zvyky a tradice nejenom my, ale především naši sousedé na druhé straně hranice. Na konferenci byla tato brožura slavnostně pokřtěna.

Konference se účastnili členové obou částí euroregionu, mezi pozvanými hosty byli také oceňovaní žadatelé, zástupce Centra pro regionální rozvoj ČR a další.Foto Foto


Konference je spolufinancována z Evropskeho fondu pro regionální rozvoj (ERDF) / Konferencja jest finansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa PŘEKRAČUJEME HRANICE/ PRZEKRACZAMY GRANICE

 
 
Copyright © 2004-2019 Euroregion Praděd | email: zdenek.jarmar@europraded.cz | RSS kanál